Connect with us

Eğitim

Prof.Dr. Kemal Şenocak ESOGÜ den Bahsetti ve üniversite adaylarına seslendi

Published

on

Prof. Dr. Kemal Şenocak ESOGÜ den Bahsetti ve üniversite adaylarına seslendi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak Tv100 kanalında yayımlanan “Üniversite Yolunda” programına konuk oldu. ESOGÜ’nün fiziki ve sosyal imkanları, eğitim olanakları ve kadrolarına ilişkin bilgiler paylaşan Prof. Dr. Kemal Şenocak üniversite adaylarına seslendi. Prof. Dr. Kemal Şenocak üniversitede yürütülen güncel çalışmalardan ve gelecek planlarından da bahsetti.

Yeni kurulan Hukuk Fakültesine ve Uçak Mühendisliği bölümüne 2021-2022 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınmasının planlandığını belirten Prof. Dr. Kemal Şenocak bu bölümlerin akademik altyapılarının asgari düzeyde tamamlandığını ve güçlendirilmeye devam edildiğini ifade etti. Uçak Mühendisliği bölümünün savunma sanayi ve özel sektör kümelenmesinin olduğu Eskişehir için kritik bir yeri olduğunun altını çizen Prof. Dr. Şenocak, bu bölümde uygulamalı eğitime büyük önem verildiğini, öğrencilerin havacılık sektörü ile bağlantı içinde bir eğitim alacağını kaydetti.

Prof. Dr. Kemal Şenocak’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar arasında uzaktan eğitim alanında başlatılan çalışmalar da yer aldı. Pandemi süreci ile birlikte yoğunlaşan uzaktan eğitim altyapı çalışmalarının yalnızca bugünün ihtiyaçlarını hedeflemekle kalmayacağını vurgulayan Prof. Dr. Şenocak, virtual (sanal) üniversite altyapısı oluşturmak üzerine çalıştıklarını ifade etti. Bu kapsamda virtual patient (sanal hasta) ve sanal gerçeklik laboratuvarları geliştirdiklerini söyleyen Prof. Dr. Şenocak, bu sistemle özellikle tıp fakültesi öğrencilerine gerçeğe yakın uygulama deneyimlerini sanal olarak sağlamanın mümkün olacağını belirtti.

Prof. Dr. Kemal Şenocak ESOGÜ den Bahsetti ve üniversite adaylarına seslendi

Emlak İlanlarına bak veya Ücretsiz İlan Yayınla

REKLAM
Continue Reading
REKLAM
Yorumlar